Oszczędzajmy prąd – 20. stopień zasilania

11 sierpnia 2015, 10:00 Energetyka

W związku z trwającą falą upałów i niskimi stanami wód w rzekach oraz wynikającym z nich utrudnieniem w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, Operator Systemu Przesyłowego ogłosił na obszarze całego kraju w najbliższych dniach od godz. 10.00 do 17.00, stopień zasilania 20.

Wprowadzenie 20. stopnia zasilania oznacza obowiązek zastosowania maksymalnych  ograniczeń w odbiorze prądu przez odbiorców o zamówionych mocach powyżej 300 kW. Wprowadzone ograniczenia będą powodowały u odbiorców zakłócenia w funkcjonowaniu, negatywnie wpływając na ich wyniki gospodarcze i realizację zadań.

W związku z prognozowanym dalszym utrzymywaniem się wysokich temperatur na obszarze całego kraju, skutkującym utrudnieniami w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, należy się spodziewać, że 20. stopień zasilania będzie w najbliższych dniach utrzymywany, dlatego każde działanie służące ograniczeniu zużycia energii elektrycznej będzie pozytywnie wpływać na poprawę sytuacji.

Apelujemy do mieszkańców Warszawy i przedsiębiorców działających na obszarze naszego miasta o ograniczenie zużycia energii elektrycznej szczególnie w godzinach ich największego poboru, tj. między godz. 10.00 a 17.00.

Źródło: Urząd m. st. Warszawy