Woszczyk: Nie ma inwestycji wolnych od ryzyk. Opole zgodnie z harmonogramem

23 stycznia 2014, 12:29 Energetyka
Marek Woszczyk 1

Inwestycja rozbudowy elektrowni Opole nie jest wolna od ryzyk, ale jak podkreśla nowy prezes PGE Marek Woszczyk nie ma inwestycji bez ryzyka. Jednocześnie zapewnia on, że przyjęty przez zarząd spółki model monitorowania tej inwestycji pozwoli nadawać jej akceptowalny poziom ryzyka i rentowności.

Jak mówił szef PGE podczas dzisiejszego posiedzenie podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych, inwestycja w Opolu przebiega zgodnie z harmonogramem, co jednocześnie nie oznacza, że jest ona wolna od jakichkolwiek ryzyk, bo jak mówił nie ma takiej inwestycji która byłaby wolna od ryzyka.

Jak dodał prezes Woszczyk zarząd PGE przyjął formułę stałego monitorowania inwestycji w Opolu w związku z tym cykliczne będą analizowane ryzyka oraz zmiany w otoczeniu, które towarzyszące temu projektowi, atak aby skutecznie nadawać przedsięwzięciu akceptowalny poziom ryzyka i rentowności projektu

Teren budowy został przekazany generalnemu wykonawcy 10 stycznia, a jutro PGE spodziewa się otrzymać gwarancje należytego wykonania inwestycji ze strony firm budowlanych. Polecenie rozpoczęcia prac ma być wydane 31 stycznia. Pierwszy blok ma być oddany do użytku w czwartym kwartalne 2018 roku, a drugi blok w pierwszym kwartale 2019 roku.

Źródło: CIRE.PL