PB: Spółki energetyczne na GPW odzyskują blask

28 czerwca 2017, 07:15 Alert

Jak zwraca uwagę “Puls Biznesu”, w ciągu miesiąca indeks WIG-Energia wzrósł o 7,4 proc., do poziomu najwyższego od ponad roku.

Gazeta podkreśla, że w tym okresie indeks WIG-Energia był również znacząco lepszy od indeksu WIG, co w ostatnich latach zdarzało się niezwykle rzadko. Według Kamila Kliszcza, analityka mBanku, uwzględniając pozytywne perspektywy dla rynku krajowego, po znacznej przecenie w latach 2015-16 są wreszcie powody do przeważania polskich spółek energetycznych w średnim terminie.

“Dzięki udanym transakcjom przejęć w ramach rządowego programu repolonizacji i biorąc pod uwagę rosnące oczekiwania zysków, uważamy, że krajowa energetyka może zmniejszyć duże dyskonto, przy jakim jest handlowana względem europejskich spółek energetycznych na wskaźnikach EV/EBITDA” – napisał cytowany przez “Puls Biznesu” Kamil Kliszcz w raporcie na temat branży.
Przypominamy, że Analitycy DM mBanku, w raporcie z 27 czerwca, podnieśli rekomendację dla PGE do “kupuj” z “trzymaj”, a dla Enei do “trzymaj” ze “sprzedaj”. Cena docelowa dla akcji PGE została podniesiona do 14,46 zł z 10,63 zł, a wycena akcji Enei została podwyższona do 12,6 zł z 8,81 zł.

“Puls Biznesu” zwraca uwagę, że rekomendacje Kamila Kliszcza są zgodne z wydawanymi w ostatnich tygodniach przez innych analityków, a od początku maja pojawiło się 19 rekomendacji dla czterech państwowych spółek energetycznych.

Puls Biznesu/CIRE.pl