PB: Udana aukcja OZE. Dzisiaj następna

30 czerwca 2017, 06:15 Alert

Jak czytamy w „Pulsie Biznesu”, mająca miejsce 29 czerwca aukcja dla OZE przebiegła bez problemów. Kolejna zaplanowana jest na 30 czerwca br.

fot. PGE

Aukcja w dniu 29 czerwca przeznaczona była dla nowych źródeł o mocy do 1 MW. Według PB pod względem kosztowym największe szanse miały w niej najprawdopodobniej projekty fotowoltaiczne, mniejsze źródła wiatrowe, a najmniejsze – małe elektrownie wodne.

Aukcja, która odbędzie się 30 czerwca jest natomiast dla istniejących źródeł do 1 MW, ale o małej emisyjności i dużej sprawności. W praktyce jest to aukcja przede wszystkim dla istniejących małych elektrowni wodnych – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

– Startują zapewne te hydroelektrownie, które krótko funkcjonowały w ramach starego systemu zielonych certyfikatów. Część inwestorów podjęła też decyzję o nieuczestniczeniu w tej aukcji. Wolą poczekać na taryfy gwarantowane, które przewiduje ogłoszony ostatnio projekt nowelizacji ustawy o OZE – powiedziała cytowana przez „Puls Biznesu” Ewa Malicka, wiceprezes Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych. Gazeta przypomina, że projekt nowelizacji ustawy o OZE zakłada wspieranie najmniejszych źródeł taryfami gwarantowanymi.

Puls Biznesu/CIRE.PL