PB: PERN zaciera ręce przed połączeniem z OLPP. Chce wydać ponad miliard zł

28 września 2017, 10:45 Alert

Państwowy operator ropociągów i magazynów ropy PERN dopina ostatnie szczegóły dotyczące połączenia z OLPP. Jak podaje “Puls Biznesu”, po fuzji spółka planuje inwestycje, których wartość przekroczy miliard złotych.

— Uzgodnienia z załogą PERN zostały już parafowane, a co do uzgodnień z załogą OLPP, to mamy nadzieję, że zostaną parafowane w ciągu kilkunastu dni — powiedział “PB” Rafał Miland, wiceprezes PERN. Wcześniej już dwa razy próbowano połączyć tę spółkę z OLPP, który zajmuje się magazynowaniem zapasów paliwa. Wcześniej jednak fuzja spotkała się z oporem pracowników i do połączenia nie doszło.

fot. PERN

Tym razem udało się dojść do porozumienia z załogami, co będzie się wiązało m.in z podwyżkami pensji dla pracowników OLPP. Fuzja i powiększenie spółki to dla PERN szansa na łatwiejsze uzyskanie środków na inwestycje. A te będą bardzo kosztowne. Jak powiedział Miland “PB”, chodzi m.in. o powiększenie mocy magazynowych o 800 tys. m sześc. Dodał także, że trwają analizy dotyczące budowy drugiej nitki ropociągu między Gdańskiem a Płockiem.

“Puls Biznesu”