PG Silesia inwestuje w wydobycie węgla

12 października 2017, 06:45 Alert
górnictwo kopalnia
fot. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

PG Silesia zainwestuje ponad 100 mln zł w dostawę kompleksu ścianowego, kombajnu ścianowego oraz realizację następnego etapu modernizacji Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla.

Umowa, przedmiotem której jest modernizacja Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, została podpisana z firmą Carbo-Eco. Obejmuje ona wykonanie prac projektowych oraz ich realizację do połowy roku 2018. Po tym czasie PG Silesia będzie w stanie wzbogacać wydobyty węgiel w pełnym zakresie ziarnowym, a co za tym idzie znacząco zwiększy produkcję koncentratów miałowych.

Kolejną inwestycją jest zakup trzeciego kompleksu ścianowego. Zostanie on dostarczony do PG Silesia przez firmę Famur w terminie do 15 kwietnia 2018 roku. Kombajn ścianowy z kolei wyprodukuje Eickhoff Polonia i dostarczy do marca 2018.

Od początku swojej działalności PG Silesia stawia na inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt, by tym samym móc jak najbardziej wpływać na rozwój pracowników, efektywność ich pracy oraz bezpieczeństwo. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w zakupionym sprzęcie niejednokrotnie zastosowane są niespotykane dotąd w polskim górnictwie rozwiązania techniczne. Zaawansowane technologicznie maszyny, innowacje i odpowiednia wiedza pracowników są najlepszym gwarantem rozwoju firmy. To z kolei przekłada się na zwiększenie produkcji oraz efektywności.

CIRE.pl