PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Zgierzu

14 grudnia 2021, 17:45 Alert
Fot. PGE EC
Fot. PGE EC

PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W tym roku pomoc finansową otrzymały dwie zgierskie placówki.

Beneficjentami programu w tym roku zostali: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej im. Bł. O. Rafała Chylińskiego – Dzienny Dom „Senior Wigor” w Zgierzu oraz Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej z siedzibą w Zgierzu. Przedstawiciele instytucji otrzymali od PGE Energia Ciepła wsparcie na łączną kwotę 20 tysięcy złotych.

– Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Zgierzu jest wytwórcą ciepła i energii elektrycznej dla miasta. Swoją misję postrzegamy jednak szerzej, dlatego angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Poprzez program „Dzielimy się ciepłem” pomagamy pokryć rachunki za ciepło i ciepłą wodę użytkową – mówi Wojciech Portacha, p.o. dyrektora Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu.

Dzielimy się ciepłem

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

PGE Energia Ciepła