PGE i PGG porozumiały się w sprawie dostaw węgla

27 sierpnia 2021, 16:30 Alert
3469430804_c79b92a6ae_b
Węgiel. Fot. Flickr

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Polska Grupa Górnicza (PGG) zawarły porozumienie do umów na dostawy węgla kamiennego. Spółki uzgodniły kwestie związane z dostawami, które nie mogły zostać odebrane przez PGE z powodu mniejszego zapotrzebowania na energię elektryczną w związku z pandemią koronawirusa.

PGE podkreśla, że porozumienie zostało osiągnięte w sposób kompromisowy z poszanowaniem interesów obu stron. – Gwarantuje ono ciągłość współpracy i pozwala na niezakłócone funkcjonowanie PGG, a dla PGE zapewnia rynkowe warunki odbioru zakontraktowanego węgla kamiennego – czytamy w komunikacie.

– Nieprzerwane dostawy węgla kamiennego są dla nas priorytetem, a PGG jest naszym kluczowym partnerem. Stabilne ramy współpracy są w interesie obu firm, dlatego nie miałem wątpliwości, że wypracujemy kompromisowe rozwiązanie. Zależy nam na trwałości umów, przy zachowaniu rynkowych warunków, ponieważ mają one podstawowe znaczenie dla ceny produkowanej przez nas energii elektrycznej. Dobra współpraca obu grup jest ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Polska Grupa Energetyczna/Jędrzej Stachura

PGE GiEK zakończyła eksploatację dwóch bloków Elektrowni Rybnik