PGE Obrót zadba o efektywność energetyczną

25 września 2019, 10:00 Alert
pge

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, PGE Obrót razem z należącą do niej spółką Enesta chce zaistnieć na rynku usług związanych z tworzeniem energetycznych oszczędności w firmach.

Efektywność energetyczna w PGE Obrót

Mariusz Bednarski, dyrektor Biura Rozwoju Projektów PGE Obrót podkreśla w rozmowie z gazetą rosnący potencjał polskiego rynku usług związanych z efektywnością energetyczną. – Audyty z poprzednich lat pokazały ten potencjał. Rośnie świadomość, że warto z rozwiązań związanych z efektywnością energetyczną korzystać – mówi Bednarski. – Klient ma dostawać konkretny projekt techniczny, w tym gotowe rozwiązania: od wykonania projektu, przez uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń, po realizację robót budowlanych i serwisowanie urządzeń – dodaje.

Jak czytamy w dzienniku, Enesta proponuje montaż systemów kogeneracji i mikrokogeneracji na bazie silników gazowych. Z tych jednostek kogeneracyjnych może być realizowane do 50 proc. zapotrzebowania klienta na energię – podkreśla w rozmowie z dziennikiem Bednarski. Inwestycje mają być realizowane w modelu ESCO – czytamy w „Rz”.

Rzeczpospolita/CIRE.pl

Wyniki PGE z pierwszego półrocza 2019 roku. „Dobry wynik EBITDA”