Podkarpackie: PGE Obrót w tym roku sprzeda blisko 700 GWh energii z OZE

14 lutego 2018, 16:00 Alert
Fot. BiznesAlert.pl, farmy wiatrowe, oze, wiatr
Fot. BiznesAlert.pl

Coraz więcej klientów firmy PGE Obrót z Rzeszowa, zajmującej się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, kupuje energię ze źródeł odnawialnych. Klienci firmy zarezerwowali na ten rok blisko 700 GWh tego rodzaju energii – poinformował PAP rzecznik prasowy firmy Mariusz Majewski.

Zainteresowanie energią z OZE

PGE Obrót w styczniu 2016 r. wprowadziła do sprzedaży ofertę „Naturalnie, że energia”. W ramach tej oferty kupujący ma pewność, że energia pochodzi z odnawialnych źródeł.

Rzecznik dodał, że od tego czasu firma obserwuje stały wzrost zainteresowania tą ofertą. „W pierwszym roku sprzedaży klienci korzystający z tej propozycji zakontraktowali 18 GWh energii elektrycznej. A w kolejnym roku było to już 200 GWh. Z kolei na rok 2018 zarezerwowany został już wolumen blisko 700 GWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł” – podkreślił Majewski.

Potrzebne dokumenty

W celu potwierdzenia ekologicznego pochodzenia kupowanej energii klient otrzymuje od PGE Obrót dwa dokumenty. Pierwszy wydawany przez PGE dyplom potwierdzający korzystanie z oferty „Naturalnie, że energia” i wskazujący, jaki procent zakupionej energii w danym roku pochodzi z odnawialnych źródeł. „Klient otrzymuje też gwarancję pochodzenia tej energii, wydawaną przez prezesa Urząd Regulacji Energetyki i przekazywaną w Rejestrze Gwarancji Pochodzenia prowadzonym na Towarowej Giełdzie Energii przez spółkę PGE Obrót na rzecz odbiorcy końcowego” – wyjaśnił Majewski.

Klienci PGE Obrót

Jednym z klientów PGE Obrót, którzy zdecydowali się od tego roku na energię ze źródeł odnawialnych jest Grupa Lux Med-lider prywatnych usług medycznych w Polsce. Jak podkreślił rzecznik PGE Obrót, na mocy umowy obowiązującej od początku bieżącego roku grupa kupuje energię w całości pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Polska Agencja Prasowa