PGE Obrót sprzedała energię za 1 mld zł

19 grudnia 2017, 13:45 Alert
PGE Logo

Firma PGE Obrót zakontraktowała w 2017 r. w przetargach publicznych ponad 3 TWh wolumenu energii elektrycznej. Wartość zawartych umów wynosi niemal 1 mld zł – powiedział PAP we wtorek rzecznik firmy Mariusz Majewski.

W bieżącym roku PGE zwyciężyła w przetargach na sprzedaż energii m.in. do samorządów Warszawy, Krakowa, Kielc i Rzeszowa.

Jak dodał Majewski, energia od PGE zasili m.in. Komendę Stołeczną Policji, Narodowy Bank Polski, Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Izby Administracji Skarbowej w całym kraju.

„Wśród naszych klientów są również Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adam Mickiewicza w Poznaniu, warszawskie i katowickie wodociągi oraz Tramwaje Warszawskie. Łączna liczba zakontraktowanych punktów poboru energii w całej Polsce to ponad 40 tys.” – zaznaczył rzecznik PGE Obrót.

Jak podkreślił prezes zarządu PGE Obrót Dariusz Czuk, firma w przetargach zawsze przygotowuje ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. „Zapewniamy także wysoką jakość usług posprzedażowych. Zbudowaliśmy zespół specjalistów w zakresie energetyki, prawa i zamówień publicznych, który ciężko pracuje na nasze sukcesy w obszarze zamówień publicznych” – dodał.

Zdaniem prezesa zarządu PGE Henryka Baranowskiego, zwycięstwa w przetargach publicznych potwierdzają pozycję całej Grupy jako stabilnego i bezpiecznego sprzedawcy energii. „To jest jeden z naszych stałych celów. Chcemy również realizować ambitne plany w zakresie zdobywania nowych kontraktów i rozwijania naszej oferty we wszystkich kanałach sprzedaży” – dodał Baranowski.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Polska Agencja Prasowa