PGE: Société Générale będzie doradcą finansowym na potrzeby morskich farm Baltica 2 i Baltica 3

12 sierpnia 2021, 17:15 Alert

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podała, że Société Générale będzie doradcą finansowym w aranżacji i pozyskaniu finansowania na rzecz budowy morskich farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3. Wartość umowy wyniesie 8,5 mln zł netto.

Offshore. Fot. PGE Baltica
Offshore. Fot. PGE Baltica

– Wybranie doradcy finansowego w projekcie budowy morskich farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3 na Morzu Bałtyckim to kolejny krok w realizacji Programu Offshore Grupy PGE. Współpraca z instytucją o ugruntowanej pozycji na europejskim rynku finansowym, jakim jest Société Générale, dowodzi, że PGE, będąc największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym w Polsce, cieszy się zaufaniem instytucji finansowych – powiedział prezes Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyło pięciu wykonawców, a ostatecznie PGE otrzymało w postępowaniu oferty od 3 wykonawców. Ceny wszystkich złożonych ofert mieściły się w budżecie zamawiającego, a najkorzystniejszą ofertę na 8,5 mln zł netto złożyło Société Générale. Umowa z wybranym wykonawcą zostanie zawarta po upływie 10-dniowego terminu na wniesienie odwołania – zaznacza PGE.

ISBNews/Jędrzej Stachura

Lotos Petrobaltic może zostać operatorem floty offshore za cztery-pięć lat