Pracownicy PGNiG pomagają w walce z koronawirusem

21 maja 2020, 12:15 Alert
PGNiG / fot. BiznesAlert.pl
PGNiG / fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Centrum opiekuńczo-lecznicze, szpital i dwa domy pomocy społecznej otrzymują pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez pracowników PGNiG SA. Inicjatywę wsparł zarząd spółki i Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Łączna kwota pomocy sięgnęła prawie 60 tys. złotych.

Inicjatywa pracowników

PGNiG informuje, że pomysł zbiórki na rzecz instytucji zaangażowanych w walkę z koronawirusem to oddolna inicjatywa pracowników spółki. Na ich wniosek Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza udostępniła specjalne subkonto, na które pracownicy mogli wpłacać pieniądze na ten cel.

Wytypowane zostały cztery instytucje – po jednej z obszarów działania oddziałów PGNiG w Odolanowie, Sanoku i Zielonej Górze a także z Warszawy, gdzie znajduje się siedziba spółki. Zbiórka była prowadzona na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Psarach (Oddział Odolanów), Domu Pomocy Społecznej w Foluszu (Oddział Sanok), Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie (Oddział Zielona Góra), i Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (Warszawa).

Do akcji włączył się także zarząd PGNiG SA, który zdecydował, że do każdej złotówki zebranej przez pracowników dołoży drugą.

– Inicjatywa naszych pracowników to odruch serca, ale zarazem wyraz wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy: odpowiedzialności, solidarności, potrzeby działania. Dlatego zarząd spółki bez wahania postanowił wesprzeć tę inicjatywę – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Analogiczną decyzję podjął także zarząd Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W efekcie łączna kwota wsparcia przekroczyła 58 300 złotych.

Zebrana kwota została podzielona po równo pomiędzy wspierane instytucje. Pieniądze posłużą m.in. do zakupu środków ochrony osobistej, takich jak maski, płyny dezynfekcyjne i inne – podaje PGNiG.

PGNiG/Jędrzej Stachura

PGNiG chce wykorzystać LNG do dekarbonizacji gospodarki polskiej