PGNiG Termika może wkrótce podjąć decyzję ws. rozbudowy Elektrociepłowni Żerań

3 kwietnia 2017, 12:36 Alert

PGNiG Termika może wkrótce podjąć decyzję w ramach przetargu na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Elektrociepłownia Żerań. fot. PGNiG Termika

“Jesteśmy w trakcie ostatecznej oceny ofert i mam nadzieję, że niebawem zakomunikujemy opinii publicznej, co będzie się dalej działo z Żeraniem. Chcielibyśmy, żeby ta inwestycja jak najszybciej ruszyła” – powiedział Dąbrowski dziennikarzom w kuluarach konferencji “Wyzwania w energetyce i ciepłownictwie dla ochrony środowiska”.

Do spółki wpłynęły dwie oferty na budowę bloku: konsorcjum GE Power i General Electric International o wartości 1,37 mld zł oraz 114,86 mln euro, a także konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems, Mitsubishi Hitachi Power System Europe i Polimex Mostostal o wartości 1,1 mld zł oraz 111,94 mln euro.

PGNiG Termika w ub.r. ogłosiła nowy przetarg na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie. Poprzedni przetarg został unieważniony ze względu na przekroczenie budżetu inwestycji wynoszącego 1,6 mld zł.

PGNiG Termika SA, należąca do grupy kapitałowej PGNiG, jest największym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

ISBNews