PGNiG zakończyło przyjmowanie ofert na dostawy LNG w czerwcu

17 maja 2016, 10:21 Alert

(PGNiG/BiznesAlert.pl)

Terminal LNG w Świnoujściu. Fot. PLNG
Terminal LNG w Świnoujściu. Fot. PLNG

Grupa PGNiG zakończyła 13 maja br., etap przyjmowania ofert na czerwcowe dostawy spotowe LNG do Terminalu w Świnoujściu. Obecnie spółka prowadzi ich analizę. Natomiast oferty na dostawy w lipcu, będą zbierane do 17 czerwca br.

Dostawy spot będą realizowane niezależnie do regularnych dostaw w ramach kontraktu długoterminowego z Qatargas, które rozpoczynają się w długiej połowie lipca 2016 r.Dostawy LNG w formule spot to uzupełnienie krótkoterminowych zakupów gazu dokonywanych do tej pory w ramach dostaw gazociągami. Przy dostawach LNG w formule spotowej pod uwagę brana będzie cena i inne warunki zaoferowane w danym momencie przez dostawców LNG.

BiznesAlert.pl informował, że według ośrodka ICIS polskie PGNiG ogłosiło przetarg na pięć dostaw LNG do terminala w Świnoujściu.Podczas prezentacji wyników finansowych  za I kw. br., Prezes PGNiG, Piotr Woźniak potwierdził, że Grupa PGNiG rozważa zamówienie 5 ładunków LNG na zasadach spot w okresie czerwiec – lipiec 2016 r.

Prezes spółki powiedział, że dostawy LNG w ramach kontraktów spot mają odpowiedzieć na pytanie czy będą one konkurencyjne w stosunku do gazu z Rosji, dostarczanego systemem rurociągów.