Piechociński: Współpraca z Japonią przy technologii czystego węgla

26 września 2014, 10:30 Energetyka

– Kapitał japoński jest jednym z największych w Polsce. Doceniamy i dziękujemy za wasz wkład w budowę naszej gospodarki. Zachęcamy do realizacji kolejnych projektów w Polsce – powiedział  wicepremier, minister gospodarki  Janusz Piechociński podczas spotkania z przedstawicielami Japońskiej Federacji Biznesu Keidanren. Rozmowy odbyły się 23 września 2014 r. w MG.

Wicepremier Piechociński przypomniał, że Polska jest jedną z najbardziej dynamicznych gospodarek Europy. – Naszym atutem jest dobra lokalizacja i wsparcie dla inwestorów. Mamy także doskonale wykształcone kadry – wyjaśnił.

Wśród obszarów, które mogą znacząco wpłynąć na zacieśnienie polsko-japońskich relacji biznesowych, wicepremier wskazał informatykę, chemię, ze szczególnym uwzględnieniem technologii czystego węgla i wykorzystania grafenu oraz logistykę i transport. – Nasze firmy coraz bardziej doceniają walory rynku japońskiego i decydują się na ekspansję w tym kierunku. Dużym uznaniem cieszą się tam m.in. nasze produkty rolno-spożywcze – dodał.

Przewodniczący Yoshio Sato z uznaniem odniósł się do relacji biznesowych między naszymi krajami. Zachęcił również do realizacji wspólnych projektów handlowych.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki