W ciągu roku powstanie pięć nowych stacji Orlen Drive

16 maja 2019, 12:15 Alert
Innowacyjna stacja paliw Orlen drive pkn orlen. Fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki
Innowacyjna stacja paliw Orlen drive pkn orlen. Fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

W ramach kontynuacji programu pilotażowego, w przeciągu roku PKN Orlen uruchomi pięć kolejnych stacji w koncepcie Orlen Drive, poinformował ISBnews dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen Wojciech Muszyński.

„W ciągu najbliższego roku planujemy uruchomić około pięciu kolejnych stacji w koncepcie Orlen Drive, w ramach dalszego ciągu pilotażu, który od około pół roku prowadzimy na jednej stacji przy trasie S8. Możliwe są tu wszelkie lokalizacje, gdzie występuje duże natężenie ruchu, dające nadzieję na zwrot z inwestycji, a więc również miejskie” – powiedział Muszyński w rozmowie z ISBnews w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Agencja ISBnews była głównym patronem medialnym EKG.

Orlen Drive zakłada wydzielenie na stacji paliw specjalnego ciągu komunikacyjnego, tzw. linii drive, która umożliwia zakup produktów gastronomicznych i zatankowanie auta bez konieczności wysiadania z pojazdu. „Traktujemy ten koncept jako kreowanie możliwości wyboru dla klienta. Na ten moment oceniamy, że koncept Orlen Drive to obiecujący projekt, z nadzieją patrzymy na kolejne otwarcia. Jednocześnie uczymy się tego systemu i usprawniamy to, co wymaga zmian na podstawie zachowań klientów. Na pewno chcemy iść dalej w tę stronę” – dodał.

PKN Orlen dysponuje siecią około 2 800 stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

ISB News