Orlen ma czas do połowy grudnia na spełnienie warunków zaradczych Komisji ws. fuzji z Lotosem

24 czerwca 2022, 13:15 Alert

Czas na realizację zobowiązań wynikających ze zgody KE na połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos wynosi sześć miesięcy – powiedział Daniel Obajtek podczas rozmowy z dziennikarzami. 

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Fot. BiznesAlert.pl
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Fot. BiznesAlert.pl

Fuzja Orlen-Lotos

– Teraz czekamy na decyzję Zgromadzenia Walnego, następuje rejestracja, ale tu czas leży w gestii sądu. Od decyzji Komisji mamy sześć miesięcy na spełnienie warunków zaradczych, czyli do połowy grudnia. W tym samym terminie będzie następowało przejmowanie stacji paliw m.in. na Węgrzech od węgierskiego MOL – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z dziennikarzami w Krakowie.

Obajtek potwierdził również zamiary Orlenu, który planuje stać się drugą firmą pod względem liczby stacji paliw na rynku słowackim: – Cały czas rozmawiamy o poszerzaniu naszego portfela aktywów stacji paliw w tym kraju. Ostatnio pozyskaliśmy 25 nowych stacji. Nie rozmawiamy z jednym podmiotem, ale z wieloma. Zarówno z grupami, jak i indywidualnymi właścicielami. Obecnie z 50 stacjami zajmujemy czwarte miejsce, chcemy być wiceliderami – powiedział prezes PKN.

Michał Perzyński/Mariusz Marszałkowski