PKN Orlen ma zagwarantować zatrudnienie pracownikom Grupy Lotos

19 lipca 2022, 15:30 Alert

PKN Orlen zawarł porozumienie z Grupą Lotos i Związkami Zawodowymi. Chodzi o zabezpieczenie pracowników Lotosu, w tym  gwarancję pracy przez 48 miesięcy.

Fot. Orlen/Lotos. Grafika: Gabriela Cydejko.
Fot. Orlen/Lotos. Grafika: Gabriela Cydejko.

Orlen ma zapewnić zatrudnienie pracownikom Lotosu przez 48 miesięcy

Porozumienie podpisane pomiędzy PKN Orlen, Grupą Lotos i Związkami Zawodowymi obu firm, zobowiązuje Orlen do zapewnienia 48-miesięcznego okresu gwarancji zatrudnienia pracownikom Grupy Lotos oraz zachowania dotychczasowych warunków pracy i płacy przez kolejne 24 miesiące. To kolejny etap tworzenia warunków funkcjonowania dla koncernu multienergetycznego.

– Połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos to gwarancja dalszego dynamicznego rozwoju. Realizacja dużych, strategicznych dla przyszłości koncernu inwestycji oznacza stabilność zatrudnienia oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Wykwalifikowana i doświadczona kadra jest największą wartością firmy. Chcemy, by kompetencje pracowników Grupy Lotos były w pełni wykorzystywane w nowym koncernie multienergetycznym. Gwarantuje to podpisane porozumienie, które wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi. Przyjęte rozwiązania zapewniają korzyści wszystkim stronom, umacniając jednocześnie naszą pozycję jako stabilnego i wiarygodnego pracodawcy. Konsekwentnie prowadzimy dialog ze stroną społeczną dbając, by proces połączenia firm był transparentny i odbywał się z poszanowaniem praw wszystkich pracowników – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Zgodnie z umową, PKN Orlen ma prowadzić programy szkoleniowe dla pracowników Grupy Lotos, które odpowiadają najnowszym standardom. Będą one dostosowane do potrzeb i umożliwią dalszy rozwój zawodowy oraz podnoszenie kwalifikacji pracy w koncernie. Fuzja ma stworzyć wiele możliwości rozwoju zawodowego dla pracowników, ale tez rozwinąć samo Pomorze. Gdańsk może stać się ośrodkiem odpowiedzialnym za rozwój nowej mobilności, projektów związanych z elektromobilnością oraz paliwami alternatywnymi, takimi jak wodór.

PKN Orlen/Maria Andrzejewska

Daniel Obajtek zostanie na chwilę prezesem Energi