Nowa stacja Orlenu na Litwie to początek nowej ekspansji, także w Niemczech

17 lutego 2020, 06:00 Alert
Daniel Obajtek PKN Orlen Litwa
Daniel Obajtek na Litwie. Fot. PKN Orlen

PKN Orlen otwiera nową stację benzynową na Litwie. Ma także plany w kolejnych państwach bałtyckich oraz Niemczech.

​PKN Orlen informuje, że uruchomił nową, pierwszą od 12 lat, stację paliw na Litwie. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne trzy obiekty. Koncern prowadzi jednocześnie zaawansowany proces modernizacji sieci detalicznej w tym kraju. Przygląda się również możliwościom akwizycyjnym na Łotwie i w Estonii. Rozpoczęcie rynkowej ekspansji po dwunastu latach zastoju stało się możliwe m.in. dzięki rekordowym wynikom sprzedaży na litewskich stacjach Orlen, które wypracowano w 2019 roku.

Osiągamy dobre wyniki sprzedaży na Litwie, więc konsekwentnie rozwijamy sieć stacji oferujących najwyższy standard usług, gwarantowaną jakość paliw oraz bogatą ofertę pozapaliwową, w której znaczny udział mają produkty polskiego pochodzenia. Nasze stacje stają się tym samym ambasadorami polskiej gospodarki i promotorem oferty polskich wytwórców za granicą. Chciałbym, żeby kierowca udający się z Tallina do Pragi mógł przez całą drogę gościć „na ORLEN-ie” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Orlen przekonuje, że nowe stacje powstają w najlepszych lokalizacjach. Klienci mogą już korzystać z bogatej oferty ORLENu na stacji w Poniewieżu. Jeszcze w tym roku oddane zostaną obiekty w Wilnie (Zirmunai), przy drodze E67 tzw. Via Baltica, która połączy Finlandię z Europą Zachodnią (Timejas) oraz autostradzie A1 z Wilna do Kłajpedy (Elektrenai).

Prezes PKN Orlen poinformował przy okazji uroczystości uruchomienia nowej stacji na Litwie, że otworzy nowy obiekt w Berlinie. Będzie to stacja paliw pod marką Orlen, a nie Star, jak dotychczas. Wcześniej Polacy stosowali tę markę w ramach okresu przejściowego pozwalającego klientom niemieckim przyzwyczaić się do nowego dostawcy paliwa, jak do Benziny w Czechach.

PKN Orlen/Wojciech Jakóbik