PKN Orlen nadal rozmawia z potencjalnym partnerem o rozwoju offshore

29 października 2020, 13:30 Alert
Offshore
fot. Pixabay

PKN Orlen prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania partnera branżowego na rzecz projektu Baltic Power. – Przed dokonaniem finalnego wyboru chcemy mieć pewność, że pozyskamy partnera z doświadczeniem i know–how. Dlatego też rozmowy cały czas trwają, a proces wyboru chcemy zakończyć do końca tego roku – powiedział członek zarządu PKN Orlen Zbigniew Leszczyński podczas konferencji wynikowej za trzeci kwartał tego roku.

Poszukiwania doświadczonego partnera

– PKN Orlen prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania partnera branżowego na rzecz projektu Baltic Power. Przed dokonaniem wyboru chcemy mieć pewność, że pozyskamy partnera z doświadczeniem i know–how, który zapewni nam oczekiwane wsparcie w całym procesie inwestycyjnym. Mówimy tutaj o szerokiej współpracy i dlatego jego kompetencje muszą wpisywać się w długotrwałe plany rozwojowe morskiej energetyki wiatrowej PKN Orlen. Dlatego też rozmowy cały czas trwają, a proces wyboru chcemy zakończyć do końca tego roku – powiedział Zbigniew Leszczyński.

Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że największe szanse na współpracę przy projekcie morskiej farmy wiatrowej ma kanadyjska firma Northland Power.

PKN Orlen informował, że każdy z potencjalnych partnerów przy budowie offshore, zgadza się na formułę, w której Orlen będzie miał 51 procent udziałów w projekcie. Baltic Power chce realizować projekt o mocy do 1200 MW, a na teren budowy chce wejść w 2024 roku, tak aby energia z morskich farm wiatrowych popłynęła w 2026 roku.

Bartłomiej Sawicki

PGE wybrała wykonawcę projektu przyłącza dla morskiej farmy wiatrowej Baltica-3