PKP: Sopot Centrum inauguruje swoją działalność

18 grudnia 2015, 11:10 Infrastruktura
SopotCentrumPKP

Po 2 latach od wkopania kamienia węgielnego pod Nowe Centrum Sopotu udostępniamy inwestycję mieszkańcom. Od dziś, 18 grudnia br., godziny 9.45 bilety na pociąg, zakupy w sklepach oraz punktach usługowych i gastronomicznych można zrobić w nowym obiekcie. Tym samym Sopot Centrum inauguruje swoją działalność.

W piątek, 18 grudnia kasy biletowe PKP będą mieściły się jeszcze w dwóch miejscach – zarówno w nowym budynku jak i punkcie tymczasowym. Od piątku od godz. 19.00 punkt tymczasowy będzie nieczynny.

– Nowy dworzec w Sopocie to jedna z największych inwestycji, w które zaangażowała się PKP S.A. w województwie pomorskim, ale nie jedyna – mówi Grzegorz Tomaszewski, Dyrektor Zarządzający ds. nieruchomości w PKP Spółce. – W przyszłym roku planujemy rozpocząć gruntowną modernizację jednego z kluczowych obiektów dla Trójmiasta, czyli dworca Gdańsk Główny. Także w Gdańsku jesteśmy partnerem Miasta przy projekcie Forum Gdańsk, wykorzystującym ogromny potencjał zarówno terenów miejskich, jak i kolejowych – dodaje

Obiekt będzie łączył w sobie wiele różnorodnych funkcji. Poza dworcem PKP z infrastrukturą służącą podróżnym, będzie można skorzystać z oferty handlowej. Do dyspozycji klientów będzie drogeria Rossmann, Delikatesy Mrozińscy, piekarnie: Szydłowski oraz Pellowski, księgarnia Świat Książki. Ofertę usługową, służącą zarówno mieszkańcom jak i podróżnym, świadczyć będą m.in. Mbank czy salon prasowy Kolporter. Na początku przyszłego roku swoje drzwi dla klientów otworzą liczne restauracje, bary oraz kawiarnie, a także pozostałe punkty usługowe i handlowe, które obecnie są adaptowane. W kolejnym etapie oddane do użytku będą biura, zlokalizowane na wyższych kondygnacjach obiektu. Dla turystów oraz podróżujących w celach biznesowych i turystycznych zostanie otwarty hotel. Poza znanymi sieciami handlowymi na rynku polskim, wśród najemców znajdą się również lokalne firmy, które będą wyróżniać obiekt na tle innych centrów.

W sobotę, 19 grudnia o godzinie 16.00 nastąpi oficjalne otwarcie „Sopoteki” galerii kultury miejskiej, o szczegółach poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Inwestycja realizowana jest w pionierskiej formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem funduszy unijnych (Jessica), w którym uczestniczą: Polskie Koleje Państwowe S.A., Gmina Miasta Sopotu oraz inwestor prywatny Bałtycka Grupa Inwestycyjna S.A. Mieszkańcy Sopotu, aglomeracji Trójmiejskiej, goście i turyści od piątku będą mogli skorzystać z nowego, funkcjonalnego i nowoczesnego kompleksu, w którym mieścić się będzie centrum obsługi pasażerów, miejska mediateka – „Sopoteka”, podziemny parking na 240 aut, centrum biurowo-handlowe-usługowe oraz hotel, który będzie oddany w dalszej kolejności. W wyniku inwestycji powstała nie tylko infrastruktura dworcowa, ale także nowa przestrzeń publiczna z terenami zielonymi, lokalami handlowo-usługowymi, biurami oraz układem drogowym i miejscami postojowymi.

Źródło: PKP S.A.