Firmy i gminy będą realizować kolejne inwestycje w OZE na Podlasiu

21 sierpnia 2018, 15:15 Alert
solar panel oze fotowoltaika
fot. Pixabay

2,9 mln zł będzie kosztować pięć inwestycji, które zrealizują firmy i gminy w Podlaskiem, zainteresowane alternatywnymi źródłami energii. We wtorek zarząd województwa przyznał te dotacje. Z UE na ten cel pochodzi 1,2 mln zł.

Inwestycje w OZE na Podlasiu

To pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z puli na odnawialne źródła energii, które będą wykorzystywane na tzw. własne potrzeby tych podmiotów, które sięgnęły po dotacje. Wybrano je w konkursie, który był przeprowadzony w 2017 r. Ponad 185 tys. zł dostanie Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach na budowę małej elektrowni wodnej oraz elektrowni fotowoltaicznej. „Oba obiekty zostaną podłączone do sieci elektroenergetycznej i będą zasilać w energię stację uzdatniania wody przy ul. Sportowej w Siemiatyczach” – poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku we wtorek w komunikacie po obradach zarządu województwa. Wartość inwestycji to 912 tys. zł.

Gmina Nowe Piekuty zainstaluje instalacje fotowoltaiczne na dwóch stacjach uzdatniania wody w miejscowościach Wierzbowina i Nowe Piekuty. Inwestycja ma kosztować prawie 550 tys. zł, z UE będzie pochodzić 356 tys. zł. Dwie firmy: Chris Turystyka i MIM dostaną pieniądze na montaż ogniw fotowoltaicznych: Chris Turystyka – ponad 123 tys. zł, MIM ponad 158 tys. zł. Suwalska firma Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Zdzisław Jankowski dostanie ponad 418 tys. zł na montaż pomp ciepła, kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków o charakterze usługowym we wsi Gulbieniszki.

Polska Agencja Prasowa