Podpisano memorandum o odtworzenia drogi wodnej Dniepr-Wisła

3 października 2016, 16:45 Alert
bez-tytulu
fot. Twitter / profil Ambasady RP w Mińsku

Przebywający w Mińsku Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podpisał dziś polsko-białoruskie memorandum w sprawie współpracy dotyczącej odtworzenia drogi wodnej E- 40 na odcinku Dniepr-Wisła. Ze strony białoruskiej dokument podpisał Anatolij Siwak, minister transportu i komunikacji Republiki Białorusi.

W efekcie powołana została polsko-białoruska grupa robocza ds. E-40 mająca koordynować działania na poziomie międzyrządowym. Ta droga wodna łączy Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym. Prowadzi z Gdańska Wisłą do Warszawy, dalej Narwią i Bugiem do Brześcia, następnie przez Polesie do Dniepru.

Wizyta polskiej delegacji rządowej u naszych wschodnich sąsiadów odbywa się podczas Jubileuszowego Białoruskiego Tygodnia Transportowego.

Białoruski Tydzień Transportowy to wydarzenie odgrywające znaczącą rolę w rozwoju infrastruktury transportowej i logistycznej systemu Republiki Białorusi i krajów sąsiednich. Promuje innowacje i inwestycje oraz rozwój współpracy w szeroko rozumianym transporcie międzynarodowym. Program, oprócz wystaw obejmuje ponad kilkadziesiąt wydarzeń biznesowych, podczas których prezentowane są najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne w dziedzinie transportu i logistyki, a także oferty zainteresowanych przedsiębiorstw.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ