Polacy chcą współpracować z Indiami w energetyce i zbrojeniówce

30 października 2015, 08:57 Bezpieczeństwo

– Polska przywiązuje duże znaczenie do wzmocnienia współpracy gospodarczej z rynkiem o dużym potencjałem rozwojowym, jakim są Indie – powiedział wiceminister Jerzy Pietrewicz 28 października 2015 r. podczas II Szczytu Ekonomiczno-Inwestycyjnego w Pendżabie.

Sekretarz stanu w MG zaznaczył, że Polska jest zainteresowana wzmacnianiem polsko-indyjskiej współpracy i podniesieniem jej w najbliższej przyszłości do poziomu partnerstwa strategicznego. –Podejmujemy działania, aby w nadchodzących latach podwoić nasze obroty handlowe oraz nawiązać bliższą współpracę w sektorach przemysłowych takich jak: górnictwo węglowe, energetyka, przemysł obronny, przetwórstwo rolno-spożywcze czy ochrona środowiska – powiedział.

Wiceminister Pietrewicz podkreślił także, że Indie to obszar nadal niewykorzystanych szans w ekspansji zagranicznej eksportowej i inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw. – Nasze plany obejmują zwiększenie wielkości bezpośrednich inwestycji w obu krajach. Temu celowi ma służyć strategia Go India, której podstawowym celem jest zachęcanie polskich podmiotów do większej inicjatywy na tutejszym rynku – dodał.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki