Polimex będzie modernizował Elektrownię Kozienice

17 grudnia 2015, 07:30 Alert
Kozienice

(Polimex Mostostal)

Naftoremont-Naftobudowa podpisał kontrakt z holenderską firmą Technip Benelux, a Polimex Energetyka zmodernizuje kotły bloków 4 i 5 w Elektrowni Kozienice.

W ramach zlecenia Naftoremont-Naftobudowa przeprowadzi prefabrykację i montaż rurociągów instalacji pieców krakingu parowego w Rafinerii Unipetrol w Litvinowie, w Czechach.

Wartość kontraktu wynosi 8,45 mln euro, czyli blisko 36 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2016 roku.

Polimex Energetyka wygrał przetarg na modernizację kotła bloków 4 i 5 w Elektrowni Kozienice. Zamawiający, czyli Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., zakłada, że prace będą realizowane w terminie od 4 stycznia 2016 r. do 20 grudnia 2016 r. Wartość zlecenia wynosi 15,1 mln zł netto (18,5 mln zł brutto).

Spółka Naftoremont-Naftobudowa należy do Grupy Polimex-Mostostal. Realizuje projekty na rynku gazowych, chemicznym i naftowym. Naftoremont-Naftobudowa to spółka o wieloletnim doświadczeniu nabytym między innymi przy budowie takich zakładów jak PKN Orlen w Płocku czy też  Lotos w Gdańsku. Firma zatrudnia 700 osób. Obecnie realizuje zlecenia dla: KGHM, TOTALA, PERN Przyjaźń, Elektrowni Kozienice.

Polimex Energetyka to spółka z Grupy Polimex-Mostostal. Polimex Energetyka oferuje usługi w zakresie:  budowy obiektów energetycznych „pod klucz”, usług projektowych, remontów i modernizacji, serwisu przemysłowego, ochrony środowiska, produkcji transformatorów, diagnostyki i badań technicznych, montażu kotłów energetycznych, montażu turbozespołów, specjalistycznych robót montażowych konstrukcji stalowych, dostaw konstrukcji stalowych, kotłów.