Polityka energetyczna niebawem trafi do uzgodnień międzyresortowych

18 października 2018, 14:15 Alert
Minister energii Krzysztof Tchórzewski. Fot. BiznesAlert.pl
Minister energii Krzysztof Tchórzewski. Fot. BiznesAlert.pl

Polityka energetyczna Polski ma w pierwszej połowie listopada być przekazana do uzgodnień międzyresortowych i na poszczególne komitety, tak aby Rada Ministrów przyjęła ją do końca 2018 roku – powiedział dziennikarzom minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że w założeniach tej polityki jest uwzględniona energia atomowa.

„Planujemy w pierwszej połowie listopada przedstawić politykę energetyczną do uzgodnień międzyresortowych i na poszczególne komitety, tak aby Rada Ministrów na pewno przyjęła ją do końca roku” – powiedział minister. Poinformował, że polityka energetyczna będzie określona do 2040 roku. Pytany, czy będzie ona uwzględniać atom w miksie energetycznym odpowiedział: „W założeniach do polityki energetycznej atom jest i dążę do tego, by się w niej (polityce – przyp. PAP) znalazł”.

Tchórzewski poinformował też, że do końca roku Polska planuje przekazać do Komisji Europejskiej krajowy plan dla energii i klimatu. „Może jeszcze nie będzie on do końca uzgodniony, ale do przekazania” – powiedział.

Polska Agencja Prasowa