Polska weźmie udział w rozmowach o Nowym Jedwabnym Szlaku w Chinach

12 maja 2017, 10:45 Alert
kprm
fot. KPRM

Podczas wizyty w Chinach premier Beata Szydło rozmawiała z przedstawicielami chińskich firm i funduszy inwestycyjnych. Polska jest zainteresowana zwiększeniem chińskich inwestycji w naszym kraju oraz wspólną realizacją dużych projektów infrastrukturalnych.

W trakcie wizyty w Państwie Środka premier Beata Szydło rozmawiała z przedstawicielami chińskich firm i funduszy inwestycyjnych. Z perspektywy Chin jesteśmy dużym krajem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dlatego szefowa rządu zachęcała chińskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce.
Polsko-chińska współpraca gospodarcza

Chiny zajmują drugą pozycję, zaraz po Turcji, największego azjatyckiego odbiorcy polskiego eksportu. Główne towary eksportowane z Polski do Chin to: miedź rafinowana, meble, czekolada, części i akcesoria samochodowe, aparatura telefoniczna, przełączniki elektryczne, kauczuk syntetyczny, turbiny gazowe, chemikalia i kable.

Ponadto, otwarcie chińskiego rynku na polskie jabłka w czerwcu 2016 r. to ogromny potencjał dla polskich producentów żywności. Chińczycy chętnie kupują też polski drób – eksport tego towaru wzrasta co roku średnio o 15-20%.

Kancelaria Premiera Rady Ministrów