? Poranek BiznesAlert.pl. Poranek pod znakiem gazu

7 maja 2019, 09:12 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Dziś rusza kolejna edycja konferencji Gazterm 2019. Strategicznym partnerem medialnym wydarzenia jest BiznesAlert.pl. Zapraszamy do śledzenia dzisiejszych relacji na naszej stronie oraz Twitterze. Wydarzenie prosto z Międzyzdrojów będą dla nas relacjonować nasi redaktorzy: Wojciech Jakóbik oraz Bartłomiej Sawicki. O czym jeszcze mówimy w dzisiejszym podcaście?

XXII edycja konferencji Gazterm będzie areną bałtyckiego szczytu gazowego poświęconego przyszłości sektora gazu skroplonego w regionie. To okazja do dyskusji o dalszych losach terminalu LNG w Świnoujściu, którego zakończenie budowy było dopiero początkiem gry o rosnący rynek.

Polska musi zmniejszyć wykorzystanie węgla, ale Unia Europejska powinna pomóc jej w transformacji – powiedział wiceprzewodniczący Frans Timmermans cytowany przez agencję Reuters. Podkreślił on, że transformacja energetyczna w Polsce będzie miała istotne znaczenie dla poziomu zatrudnienia na południu kraju zależnym od gospodarki węglowej.

Eksport gazu Gazpromu do Europy spadł w kwietniu o 2 procent rdr, a w marcu o 18 procent. Powodem jest wzrost dostaw gazu skroplonego na Stary Kontynent.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: