? Poranek BiznesAlert.pl. Gaz z Morza Śródziemnego dla Europy?

24 kwietnia 2019, 07:59 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Białoruś zatrzymała tymczasowo dostawy takich produktów do Polski, krajów bałtyckich i na Ukrainę ze względu na spadek jakości ropy dostarczanej z Rosji, o czym informował BiznesAlert.pl. PKN Orlen uspokaja. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Senatorzy Robert Menendez odwiedził stolicę Grecji by promować ustawę Eastern Mediterranean Security and Energy Partnership Act, która pozwala zacieśniać współpracę USA, Izraela, Cypru i Turcji w sektorze energetycznym. Menendez jest współautorem ustawy.

Przez wiele lat sprawa ekologii w Chinach była marginalizowana albo niedostrzegana. W czasach „Wielkiego Skoku” ekosystem lasów był postrzegany jako przeszkoda na drodze do uprzemysłowienia. Teraz rząd w Pekinie zaczyna dostrzegać znaczenie zalesiania, czego dowodem jest Chongqing – więcej w tekście Jacka Perzyńskiego, współpracownika BiznesAlert.pl.

Osobna specustawa dla morskich farm wiatrowych nie jest w Polsce konieczna i to, czy powstanie nie jest najważniejszą kwestią. Szczególnej uwagi wymaga natomiast identyfikacja wyzwań takich, jak model wsparcia finansowego budowy morskich farm wiatrowych, obszary zagospodarowania morza czy realizacja przyłączy morskich farm wiatrowych. Rzeczą wtórną jest czy te regulacje powstaną poprzez stworzenie nowej ustawy lub nowelizacji już działających ustaw – podkreśla dr Robert Zajdler, adiunkt na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: