? Poranek BiznesAlert.pl: Nihil novi na EKG 2019

14 maja 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Wbrew oczekiwaniom, po pierwszym dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach próżno było oczekiwać przełomowych wiadomości. Nie poznaliśmy szczegółów polskiej strategii energetycznej. Być może stan gry zmieni się na drugim dniu wydarzenia. Co jeszcze przygotowaliśmy dla Państwa w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że atom pozostaje w strategii energetycznej, do projektu PEP nadal można zgłaszać uwagi. Ponadto mogliśmy usłyszeć od Komisji Europejskiej, że ta wspiera proces transformacji energetycznej w Polsce, premier Buzek zaapelował o wsparcie dla regionów, które przechodzą przez transformację energetyczną.

Co poza EKG? Nadal trwają rozmowy polskiego rządu i Komisji Europejskiej na temat regulacji zamrażających ceny energii w Polsce – o ile rozwiązania chroniące gospodarstwa domowe nie wzbudzają większych zastrzeżeń, to sprawa komplikuje się przy wsparciu dla przemysłu.

A ponadto współpracownik BiznesAlert.pl Jacek Perzyński pisze o inwestycjach w OZE na stepach Mongolii Wewnętrznej w Chinach. Ten dotychczas biedny i zaniedbany region może stać się zagłębiem energetyki odnawialnej, które wesprze rozwój gospodarczy Państwa Środka.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu!