Premier powołał nowego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

20 września 2021, 12:30 Alert
las zalesienia środowisko  polityka klimatyczna

Premier Mateusz Morawiecki na wniosek ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki powierzył Michałowi Mistrzakowi obowiązki Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Nominacja została wręczona 17 września – informuje resort.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska

Ministerstwo klimatu i środowiska podaje, że Michał Mistrzak jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów menadżerskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji z dwudziestoletnim stażem.

Jest współtwórcą Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska, w którym przez ostatnich kilka miesięcy pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Współautor największej od lat 90-tych nowelizacji Kodeksu karnego i wykroczeń w zakresie zwalczania przestępczości środowiskowej. Swoje dotychczasowe doświadczenie wykorzystywał do współpracy z centralnymi organami administracji państwowej, organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości w celu zwalczania przestępstw przeciwko środowisku, w szczególności prób transportu nielegalnych odpadów do Polski – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo klimatu i środowiska/Jędrzej Stachura

Raport ONZ: Do 2050 roku świat powinien zainwestować 8 bilionów dolarów w ochronę przyrody