Premier powoła szefa zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa

9 października 2017, 10:31 Alert

Podczas konferencji CYBERSEC 2017 pod patronatem BiznesAlert.pl premier RP Beata Szydło zapowiedziała powołanie Pawła Szefernakera na stanowiska koordynatora zespołu analitycznego do spraw cyberprzestrzeni.

Paweł Szefernaker

– Chcąc być nowoczesnym premierem, również i ja muszę mieć zaplecze eksperckie w Kancelarii, które pozwoli nie tylko koordynować prace rządu, ale być na bieżąco w zmieniającym się otoczeniu informacji. Podjęłam decyzję o powołaniu departamentu, komórki, która powstaje u wielu premierów Unii Europejskiej, która będzie monitorować i tworzyć zaplecze eksperckie. Pracami będzie kierował minister Paweł Szefernaker – zapowiedziała Premier RP.

CYBERSEC Forum to dwa dni intensywnych debat, 130 prelegentów i ponad 1000 uczestników z całego świata. Konferencja odbędzie się tydzień po Szczycie Cyfrowym UE, który miał miejsce 29 września br. w Tallinie. W stolicy Estonii, szefowie państw i rządów omówili najważniejsze wyzwania cyfrowej przyszłości Europy. Krakowska konferencja będzie okazją do kontynuacji tej dyskusji, tym razem w gronie polskich i europejskich decydentów politycznych, a także wiodących ekspertów branży i globalnych liderów sektora prywatnego. Uczestnicy CYBERSEC Forum nie tylko omówią kluczowe wyzwania, ale również sformułują praktyczne i innowacyjne rekomendacje, które będą mogły zostać wdrożone do polityk oraz strategii cyberbezpieczeństwa państw, organizacji międzynarodowych i przedsiębiorstw.

Wojciech Jakóbik