Duda: Polska i Rumunia powinny współpracować przy rozwoju energetyki

10 maja 2021, 12:45 Drogi

– Bardzo chciałbym, żeby pomiędzy Polską a Rumunią rozwijała się też współpraca energetyczna zarówno na płaszczyźnie politycznej, jak i przede wszystkim gospodarczej – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Andrzej Duda

Współpraca energetyczna

Andrzej Duda na wspólnej konferencji z prezydentem Rumunii mówił o rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej. – To ma dwa niezwykle istotne aspekty. Z jednej strony ten aspekt czysto infrastrukturalny, który ma służyć nam na co dzień w sensie gospodarczym, w sensie ludzkim, czyli turystycznym, wymiany międzyludzkiej. Elementy bardzo ważne budujące nasz potencjał ekonomiczny – zauważył.

Zdaniem prezydenta Polski, współpraca poskutkuje wzmocnieniem bezpieczeństwa Polski. – To możliwość relokacji wojsk w szybszym tempie, nie tylko drogą powietrzną, ale także drogą lodową. Nikomu nie trzeba tutaj szczegółów tłumaczyć, to jest oczywiste, że ten rozwój jest bardzo ważny – podkreślił prezydent RP.

– Chciałbym, żeby ta współpraca energetyczna rozwijała się na płaszczyźnie politycznej, ale także gospodarczej. Mam nadzieję na to, że tutaj również w najbliższym czasie zajdą pewne zmiany polityczne – powiedział.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Odroczenie rozstrzygnięcia roli gazu i atomu w taksonomii rodzi protest ekologów