font_preload
PL / EN
Alert 27 marca, 2015 godz. 9:58   
REDAKCJA

Prywatyzacja PKP Energetyki. Dwa miesiące na złożenie ofert wiążących

PKP Energetyka 1

Firmy, które znalazły się na krótkiej liście podmiotów biorących udział w procesie prywatyzacji PKP Energetyki mają dwa miesiące na złożenie ofert wiążących – donosi „Rzeczpospolita” zwracają uwagę, że szczególne zainteresowanie kolejową spółką wykazują dwie grupy energetyczne.

Jak wynika z relacji dziennika, wśród firm, które znalazły się na krótkiej liście w procesie prywatyzacji PKP Energetyki są między innymi Enea, Energa, PGE, Tauron, a także fundusze EQT, Infracapital, KKR. Jednocześnie według informacji dziennika nie ma w tej grupie Neti i funduszu Marguerite, które złożyły wstępną ofertę, ani związanego z Polenergią chińskiego funduszu China-CEE Fund. Jak czytamy w „Rz”, Marguerite może jednak wziąć udział w prywatyzacji PKP Energetyki jako partner Taurona.

Dziennik pisze jednocześnie powołując się na informacje osoby zbliżonej do procesu prywatyzacji PKP Energetyki, że na chwilę obecną największe zainteresowanie kolejową spółką energetyczną przejawiają Energa i Tauron, których przedstawiciele mieli nawet konsultować się w tej sprawie z resortem skarbu. „Rzeczpospolitej” nie udało się jednak uzyskać komentarza w tej sprawie od bezpośrednio zainteresowanych.
Termin składania ofert wiążących upływa 26 maja – czytamy w dzienniku.

Źródło: Rzeczpospolita/CIRE.PL