Przewozy Regionalne przywożą pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

25 lipca 2016, 11:45

(Przewozy Regionalne)

Fot. Przewozy Regionalne

Już w najbliższą środę Polskę odwiedzi Papież Franciszek, który spotka się w Krakowie z tysiącami wiernych z całego świata. Na ten moment czekaliśmy od wielu lat.
Z całego kraju na Światowe Dni Młodzieży przez najbliższe kilkanaście godzin będą przyjeżdżać pielgrzymi. Jednymi z pierwszych byli pielgrzymi z Wrocławia, którzy na spotkanie z Ojcem Świętym wyjechali już w niedzielę specjalnym pociągiem Przewozów Regionalnych.

Grupę kilkuset pielgrzymów z Wrocławia jadących na spotkanie z Papieżem Franciszkiem poprowadził ks. Kuba Bartczak znany ze swojego zamiłowania do hip – hopu. Dolnośląski ksiądz ma na swoim koncie dwie płyty, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko wśród miłośników katolickiego brzmienia. Wśród podróżnych znalazła się również grupa młodzieży pod opieką Karmelitów Bosych oraz mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy zdecydowali się na przejazd pociągiem Przewozów Regionalnych.

– Nasza spółka będzie największym przewoźnikiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, łącznie przez tydzień trwania imprezy przewieziemy ponad milion pasażerów. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować przejazd łączący stolice dwóch województw dolnośląskiego
i małopolskiego, który zainauguruje dojazdy pielgrzymów z całego kraju na spotkanie z Papieżem. Jako przewoźnik zapewniamy nie tylko sprawny dojazd, ale również niezapomnianą atmosferę wspólnoty, którą będą mogli poczuć pielgrzymi podróżujący na ŚDM – powiedział Mikołaj Turowski rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Podczas przejazdu do Krakowa młodzi pasażerowie z Dolnego Śląska mogli wziąć udział między innymi w warsztatach poetyckich, tanecznych oraz muzycznych. Jednak najważniejsza dla wszystkich była atmosfera wspólnoty i oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży, które dla grupy z Wrocławia rozpoczęły się już w pociągu Przewozów Regionalnych.