PSE rozpoczyna konsultacje budowy nowej linii przesyłowej z udziałem Chińczyków

21 maja 2019, 07:00 Alert
linia
Linia przesyłowa. fot. 50Hertz

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, PSE chce wybudować linie elektroenergetyczną 400 kV z Baczyny (województwo lubuskie) do Plewisk. Linia przesyłowa o wartości ponad 365 mln zł będzie miała długość ok. 147 km. Wykonawcą inwestycji jest chińsko-polskie konsorcjum firm: Shanghai Electric Power Construction, PBE Elbud Warszawa i Agencji Promocji Inwestycji.

– Przez ostatnie pół roku pracowaliśmy nad projektowaniem przebiegów linii przez poszczególne gminy. Spotkaliśmy się z włodarzami wszystkich obszarów, przez które przechodzimy, pytaliśmy radnych, co myślą o naszych propozycjach. W oparciu o te rozmowy przygotowaliśmy przebieg, który teraz przedstawimy mieszkańcom na spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych – mówi gazecie Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy inwestycji.

– W trakcie spotkań zaprezentujemy również samą inwestycję, podmioty ją realizujące, a także informacje dotyczące oddziaływania linii na otoczenie. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Będziemy w każdej z gmin, przez które linia przebiega, a ich celem jest jak najszersze informowanie społeczeństwa, czym jest ta inwestycja – dodaje cytowany przez dziennik Krzysztof Szymański.

Spotkania będą odbywać się w gminach, w których wariant poprowadzenia trasy jest pewny. Pierwsze odbyło się już w gminie Kuślin, kolejne odbędą się Międzyrzeczu, Deszcznie (27 maja) i Miedzichowie (29 maja) – podaje „Głos Wielkopolski”.

Głos Wielkopolski/CIRE.PL