PSE podpisały kolejne umowy w ramach programu dostaw inwestorskich

19 sierpnia 2021, 16:45 Alert
Linie elektroenergetyczne PSE
Linie elektroenergetyczne. Fot. PSE

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) podpisały umowy ramowe o łącznej wartości prawie 300 mln zł na dostawy przewodów fazowych z firmą Boryszew oraz Fabryką Przewodów Energetycznych w Będzinie.

Umowy zostały zawarte w wyniku postępowania przetargowego i będą obowiązywać przez pięć lat. W tym czasie PSE będą udzielały zamówień szczegółowych jednemu z dwóch dostawców.

PSE podają, że umowy są częścią programu dostaw inwestorskich, który obejmuje zakupy kluczowej aparatury, materiałów i usług bezpośrednio u ich dostawców. W ramach programu spółka podpisała już umowy ramowe o łącznej wartości prawie 14 mln zł na dostawy zabezpieczeń pól stacji elektroenergetycznych w układzie z dwoma tzw. systemami szyn zbiorczych – czytamy w komunikacie.

– Dzięki dostawom inwestorskim PSE korzystają przede wszystkim na efekcie skali – zakupy dla całego portfela projektów inwestycyjnych oraz potrzeb eksploatacyjnych wprost przełożą się na efektywność ekonomiczną. To także szersze możliwości zarządzania kategorią zakupową oraz procesem realizacji zamówienia – powiedział Włodzimierz Mucha, wiceprezes PSE.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne/Jędrzej Stachura

PSE przedstawiły lipcowy raport. Polacy znów używają więcej energii