Cyberbezpieczeństwo dla armii. PGZ i Exatel powołały nową spółkę

5 września 2017, 15:00 Alert
cyberbezpieczeństwo cyberatak cybersieć
fot. pixabay.com

Polska Grupa Zbrojeniowa i Exatel powołały we wtorek nową spółkę QBiTT Sp. z o.o. Jej głównym zadaniem będzie dostarczanie rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa dla sektora zbrojeniowego. Spółka została powołana podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Jednym ze strategicznych celów nowo powstałej firmy jest rozbudowa kompetencji w obszarze rozwiązań z domeny cyberbezpieczeństwa. To także realizacja założeń nadzorującego działanie spółek Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni – czytamy w komunikacie.

– Cieszymy się, że możemy współtworzyć grupę podmiotów budujących cybersuwerenność narodową, mogąc oferować rozwiązania własne, w pełni kontrolowane, takie które będą mogły zostać uznane za bezpieczne – skomentował powołanie spółki Szczepan Ruman, członek Zarządu PGZ S.A.

Jak powiedział Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Zarządu Exatel S.A., jego firma chce „budować krajowe kompetencje”. – Nowa spółka ma potencjał, aby tworzyć innowacyjne rozwiązania. Takie, które skutecznie mogą konkurować z produktami już teraz obecnymi na rynku. Ważny jest także fakt, że nowe rozwiązania będą tworzone przez polskie kadry, które należą do najlepszych na świecie – powiedział.

Exatel