Rosja tłumaczy się Izraelowi z deklaracji o sprzedaży S-300 do Iranu

15 kwietnia 2015, 09:00 Alert
S-400_Triumf_launch_vehicle

(TASS/Piotr Stępiński)

Jak poinformowała agencja TASS, według rzecznika prasowego Władimira Putina, Rosja jest w stałym kontakcie z Izraelem. Zdaniem Dmitrija Pieskowa wczoraj odbyła się rozmowa telefoniczna, pomiędzy rosyjskim przywódcą a izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu, dotycząca zniesienia embarga na dostawę systemu S-300 do Iranu.

Rzecznik Kremla przyznał się dziennikarzom, że nie może udzielić odpowiedzi na pytanie czy Rosja poinformowała Izrael o decyzji w sprawie dostawy uzbrojenia dla Iranu. ,,Jednakże rozmowy ze stroną izraelską są prowadzone na różnych poziomach, podtrzymujemy dialog, omawiamy rożne problemy” – powiedział Pieskow.

Wcześniej służby prasowe rosyjskiego prezydenta informowały, że w rozmowie telefonicznej zainicjowanej przez izraelskiego premiera Władimir Putin wyjaśnił powód zniesienia embarga na dostawę dla Iranu systemu obrony przeciwrakietowej S-300. Rosyjski przywódca uspokoił Netanjahu, iż dostarczana przez Moskwę broń dla Iranu nie będzie zagrażała bezpieczeństwu Izraela oraz innych państw Bliskiego Wschodu.

Jak informował wczoraj BiznesAlert.pl  w związku z decyzją Rosji o dostarczeniu Iranowi systemu rakiet S-300 Jerozolima rozważa możliwość dostarczenia broni dla Ukrainy i Gruzji.