font_preload
PL / EN
Alert 12 lipca, 2018 godz. 11:39   
REDAKCJA

Rozbudowa Elektrowni Ostrołęka. „Oczekiwana przez tych, którzy dobrze życzą gospodarce”

Ważne-linie (2)

– Jednym z elementów rozwoju jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. Elektrownia Ostrołęka C przyczyni się do jego zwiększenia – napisał w liście premier Mateusz Morawiecki, który odczytał minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości podpisania umowy z wykonawcą rozbudowy Elektrowni Ostrołęka.

Szef rządu zapewnił, że w Ostrołęce powstanie nowoczesny blok, który w istotny sposób przyczyni się do poprawy bilansu krajowego zapotrzebowania na energię w ciągu najbliższych dziesięciu lat. – To odpowiedź na starzejące się bloki energetyczne, których część z nich pamięta jeszcze lata 70′ – napisał premier. Dodał, że planowany blok w Ostrołęce będzie spełniał normy środowiskowe.

Według premiera Morawieckiego dzisiejsze wydarzenie było oczekiwane przez lokalną społeczności oraz „wszystkich tych, którzy dobrze życzą polskiej gospodarce”.

Podkreślił on, że dotychczas większość mocy wytwórczych znajdowała się na południu Polski. – Budowa Elektrowni Ostrołęka C oznacza łatwiejszy i bardziej ekonomiczny przesył energii do północno-wschodniej części kraju – stwierdził premier.