RWE zainwestuje w polski offshore

25 października 2019, 11:30 Alert
Hornsea Project morskie farmy wiatrowe offshore One turbiny wiatrowe OZE
Farma wiatrowa Hornsea. Fot. Wikimedia Commons

RWE Renewables – spółka zależna RWE – nabył projekty 4 morskich farm wiatrowych w Polsce o łącznej mocy wytwórczej ponad 1,5 GW, podała spółka.

„Spółka nabyła udziały w spółkach projektowych od prywatnych właścicieli i deweloperów. RWE zamierza dalej rozwijać, budować i prowadzić działalność operacyjną projektów” – czytamy w komunikacie.

Cztery projekty znajdują się na różnych etapach rozwoju i są zlokalizowane w pobliżu Słupska. Ich budowa może się rozpocząć w 2023 r.

„Polska to bardzo atrakcyjny, wschodzący rynek morskiej energii wiatrowej o największym niewykorzystanym potencjale w Europie. RWE cieszy się z możliwości wczesnego wejścia na ten rynek i wykorzystania naszego globalnego potencjału morskiego oraz silnej pozycji lokalnej, aby wspierać budowę silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce” – skomentował Sven Utermöhlen, dyrektor operacyjny na region Europy, Rynki Morskie i Nowe Rynki w RWE Renewables, cytowany w komunikacie.

„Jako jedna z największych globalnych firm zajmujących się energią odnawialną RWE dostrzega duży potencjał morskich farm wiatrowych w środkowej części polskiego Morza Bałtyckiego. Nasza strategia polega na rozwijaniu projektów, ich budowaniu i napędzaniu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce dzięki realizacji kolejnych działań” – dodała mówi Anja-Isabel Dotzenrath, dyrektor generalna RWE Renewables.

Po niedawnej wymianie aktywów ze spółką E.ON RWE Renewables dysponuje mocą zainstalowaną o wartości ponad 9 GW. Kolejne 2,6 GW jest w budowie, podano także.

ISBnews