Rz: Na polskich ulicach przybędzie elektryków na minuty

20 marca 2019, 08:45 Alert
innogy
fot. ORPA.pl

Na temat rozwijającej się w Polsce usługi wypożyczalni samochodów elektrycznych na minuty, tzw. car-sharingu – pisze „Rzeczpospolita”. Dziennik zwraca uwagę, że rozwój tej usługi mocno wpłynie w tym roku na sprzedaż aut elektrycznych w naszym kraju.

Jak donosi „Rz”, z początkiem kwietnia w Warszawie ma ruszyć z usługą car-sharing-u Innogy, które zamierza udostępnić użytkownikom 500 samochodów elektrycznych BMW i3. Będzie to kolejny projekt wypożyczania samochodów elektrycznych na minuty tej skali po wrocławskiej Vozzilii, która ruszyła w listopadzie 2017 roku i udostępnia mieszkańcom miasta ok. 200 samochodów elektrycznych.

Dziennik powołuje się na szacunki Polskiego Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które ocenia, że w tym roku w ramach car-sharingu w Polsce może jeździć 750 samochodów napędem czysto elektrycznym. PSPA zwraca uwagę, że samochody funkcjonujące w wypożyczalniach na minuty będą stanowiły ponad jedną trzecią z 2,5 tys. wszystkich bateryjnych elektryków na polskich drogach.

Rzeczpospolita/CIRE.PL