Sejm zajmie się projektami ustaw wspierających termomodernizację

5 listopada 2018, 08:45 Alert

Na pierwszym z listopadowych posiedzeń Sejmu posłowie zajmą się m.in. projektami ustaw wspierających termomodernizację. Posiedzenie Izby rozpocznie się w środę 7 listopada i potrwa do piątku 9 listopada.

Posłowie będą kontynuować w drugim czytaniu prace nad rządowymi projektami wspierającymi termomodernizację. Projekt nowelizacji ustaw podatkowych obejmujących osoby fizyczne (o PIT i o ryczałcie) wprowadza tzw. ulgę termomodernizacyjną jako zachętę do termomodernizacji budynków jednorodzinnych.
Właściciele takich domów płacący podatek PIT wg 19 proc. stawki lub opłacający ryczałt od dochodów ewidencjonowanych będą uprawnieni do odliczenia od dochodu (przychodu) wydatków na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Odliczenie będzie możliwe przez trzy kolejne lata, będzie obejmować maksymalnie 23 proc. wydatków, a jego ogólna kwota nie będzie mogła przekroczyć 53 tys. zł. Z kolei nowelizacja ustawy o termomodernizacji stworzy podstawy prawne do przeprowadzenia pilotażowego programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych należących do osób ubogich energetycznie.

CIRE.PL/Polska Agencja Prasowa