Sekściński: Dobrze, że twórcy ustawy o OZE słuchają głosu ekspertów

15 września 2014, 14:00 Energetyka
Arkadiusz Sekściński

Komisja Nadzwyczajna do spraw energetyki i surowców energetycznych – zgodnie z art. 70a regulaminu Sejmu – postanowiła o przeprowadzeniu wysłuchania publicznego dotyczącego rządowego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (druk nr 2604), w dniu 15 września 2014 r. o godz. 10.00.

– Do tej pory, począwszy od 2006 roku, odbyło się zaledwie 25 wysłuchań publicznych. Skoro projekt ustawy o OZE stał się przedmiotem kolejnego z nich, to znaczy, że ma on szczególną rangę – ocenia dr Arkadiusz Sekściński z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
– Cieszy, że na wysłuchaniu jest wiceminister odpowiedzialny za ustawę i posłowie Komisji, którzy wsłuchują się w głos ekspertów – dodaje.

– Mamy nadzieję, że wysłuchanie publiczne pozwoli na dalszą, szybką pracę Komisji a nie odwrotnie. Wniosek zgłosiła jedna z posłanek, której jak widać zależało na tym, aby wypowiedziały się organizacje społeczne. Proces prac w komisji zatrzymał się raptem na 2 tygodnie, więc oczywiście to nie jest żaden problem i uważam że wciąż jest szansa by ustawę uchwalić do końca 2014 roku – kwituje Sekściński w rozmowie z BiznesAlert.pl.