Niemiecki producent turbin wiatrowych ratuje się kredytami

19 kwietnia 2019, 06:15 Alert

Senvion sygnował umowy pożyczkowe o łącznej wartości 100 milionów euro, po tym jak w zeszłym roku niemiecka firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

fot. Pixabay

W oświadczeniu Senvion podkreśla, że suma kredytu umożliwi firmie kontynuować działalność oraz ustabilizować sytuację podmiotu poprzez wypłacenie środków finansowych spółkom zależnym. – Jest to szczególnie pomocne, ponieważ udało nam się znacznie zwiększyć liczbę naszych instalacji w pierwszym kwartale – powiedział Yves Rannou, prezes firmy. W tym okresie niemiecki producent dokonał instalacji turbin o łącznej mocy 366 MW, czyli dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Obszar działalności spółki w większości obejmuje Amerykę Łacińską oraz Australię.

Jej problemy finansowe wyniknęły przede wszystkim z opóźnień w realizacji projektów oraz z wysokich kar płaconych przez spółkę. Przy tym zaczęła rosnąć konkurencja i spadać ceny energii oraz koszty inwestycji. W tym momencie na rynku ceny dyktują jego liderzy, tacy jak Siemens Gamesa oraz duński Vestas.

Reuters/Patrycja Rapacka