Serwisanci z Krakowa zbadają złoża w Afryce

24 marca 2016, 07:00 Alert

(Geofizyka Kraków/Geofizyka Toruń/Bartłomiej Sawicki)

Geofizyka Kraków, spółka prowadząca badania geofizyczne dla firm zajmujących się poszukiwaniem złóż węglowodorów, wód geotermalnych oraz monitorowania złóż i zbiorników gazu ponownie pojawi się w Afryce. Spółka otworzyła w styczniu odział firmy w Maroku. Firma ma już pierwsze zlecenia. W Afryce Północnej firma dysponuje jeszcze placówką w Libii. W Afryce obecna jest także Geofizyka Toruń, inna spółka z Grupy PGNiG świadcząca usługi geofizyczne.

Na zlecenie marokańskiego narodowego operatora Office National des Hydrocarbures et des Mines (ONHYM) Geofizyka Kraków zrealizuje kontrakt na badania geofizyczne w południowej części kraju. Celem badań jest rozpoznanie terenu pod względem możliwości występowania złóż węglowodorów. Oddział w Maroku jest już siódmą zagraniczną placówką Geofizyki Kraków, po Czechach, Słowacji, Libii, Pakistanie, Gruzji i Omanie.

W Afryce północnej obecna jest także Geofizyka Toruń. Spółka posiada swoje placówki w Tunezji oraz w Egipcie. Obszary aktywności spółki obejmują nie tylko te dwa kraje ale także m. in. Algierię, Kamerun, Kongo, Gabon, Kenię, Libię, Maroko, Nigerię, Ghanę oraz Mauretanię. W tym miesiącu Geofizyka Toruń pozyskała kontrakt na akwizycję danych sejsmicznych 2D i 3D dla firmy Sasol w Mozambiku.