Setki uwag do projektu ustawy o elektromobilności. Ministerstwo opublikowało listę

16 października 2017, 14:00 Alert
samochód elektryczny elektromobilność
fot. pixabay.com

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano stanowiska zgłoszone w ramach konsultacji publicznych do projektu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Dostęp: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12297850/katalog/12430708#12430708

Koniec konsultacji

W ubiegłym tygodniu ministerstwo energii poinformowało o zakończeniu konsultacji wspomnianego projektu. Zdaniem wiceszefa resortu Michała Kurtyki, zainteresowanie konsultacjami było bardzo duże, zgłoszono szereg uwag. Wiele ze zgłoszonych kwestii znalazło się w projekcie. Między innymi rozszerzono definicję pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi o te, które nie są samochodami – np. rowery i motorowery, co pozwoli rozszerzyć zakres usługi ładowania.

Plan Rozwoju Elektromobilności

Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce został przyjęty 16 marca 2017 roku, Krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych 29 marca, ustawa o Funduszu Niskoemisyjnego Transportu otrzymał kierunkową zgodę Komitetu Rady Ministrów 11 października. Ustawa o elektromobilności zyskała nowy projekt po uzgodnieniach i konsultacjach w dniu 13 października. Teraz trafi do prac rządowych.

BiznesAlert.pl/CIRE.PL