Solorz-Żak bierze chińskie falowniki do swej fotowoltaiki

15 grudnia 2021, 12:00 Alert
Farma fotowoltaiczna. Fot: ZEPAK
Farma fotowoltaiczna. Fot: ZEPAK

Huawei dostarczy falowniki łańcuchowe do elektrowni fotowoltaicznej zbudowanej przez konsorcjum ZE PAK, Esoleo i PAK Serwis.

– Konsorcjum ZE PAK, Esoleo i PAK Serwis wybudowało w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Wykorzystuje ona falowniki łańcuchowe Huawei i jest pierwszym w Polsce modułem wytwarzania energii typu D – czytamy w komunikacie.

Elektrownia fotowoltaiczna zbudowana przez ZE PAK, którego właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, została wyposażona w najnowsze falowniki łańcuchowe Huawei SUN2000-185KTL. – Odnawialne źródła energii są przyszłością polskiej energetyki. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na zieloną energię oraz jej produkcję i mając na uwadze tę tendencję chcemy naszym partnerom oferować produkty na miarę trendów oraz zmian na rynku. Instalacja zbudowana przez ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS jest najlepszym potwierdzeniem naszych wspólnych kompetencji i kwalifikacji w realizacji przemysłowych farm fotowoltaicznych oraz potencjału dla transformacji energetycznej całej Polski – powiedział dyrektor zarządzający Huawei Polska Jackie Zhang.

– Huawei angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki w Polsce i oferuje obecnie pełną paletę falowników do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla gospodarstw domowych, firm, jak również dla odbiorców przemysłowych. W ubiegłym roku Huawei stworzył dział Digital Power, w ramach którego dostarcza usługi i rozwiązania, które stanowią element walki z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. W jego ramach oferowane są również podzespoły napędowe i ładujące dla samochodów elektrycznych i częściowo autonomicznych – czytamy w komunikacie.

ISBnews/ZE PAK/Jędrzej Stachura

ZE PAK uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Brudzewie w Wielkopolsce