Souter: PolskiBus.com świętuje swoje trzecie urodziny

18 czerwca 2014, 13:06 Drogi

PolskiBus.com świętuje swoje trzecie urodziny ogłaszając przewiezienie ponad 7.000.000 pasażerów oraz informuje o uruchomieniu siostrzanej spółki w Finlandii.

  • Już ponad 7.000.000 pasażerów skorzystało z możliwości komfortowego i szybkiego podróżowania z PolskiBus.com
  • PolskiBus.com oferuje ponad 240 połączeń dziennie, łącząc 20 polskich miast i 5 zagranicznych lokalizacji
  • Ceny biletów rozpoczynają się od już od 1 zł + 1 zł opłaty za rezerwację
  • Autokary są wyposażone w bezpłatne Wi-Fi, składane, skórzane siedzenia, gniazdka elektryczne oraz klimatyzację
  • W Finlandii siostrzana spółka OnniBus.com rozpoczyna swoją działalność, oferując przewozy autokarowe
  • Bilety na OnniBus.com można nabyć już od 1 euro + 1 euro opłaty rezerwacyjnej
  • Wejdź na www.polskibus.com oraz na www.onnibus.com, aby zarezerwować bilety w jak najkorzystniejszej cenie
  • 19 czerwca 2014 roku PolskiBus.com, obchodzi swoje trzecie urodziny oraz równocześnie informuje o przewiezieniu ponad 7.000.000 pasażerów w okresie zaledwie trzech lat.

PolskiBus.com rozwija się dynamicznie od czerwca 2011 roku, czyli od momentu kiedy jego innowacyjna sieć transportowa była obsługiwana przez 18 nowoczesnych pojazdów, kursujących na 8 trasach, oferując 30 przejazdów dziennie.

Obecnie flota PolskiBus.com powiększyła się do ponad 100 autokarów, które dziennie wykonują ponad 240 przejazdów, łącząc 20 polskich miast oraz 5 zagranicznych lokalizacji. W ciągu trzech lat PolskiBus.com stworzył ponad 600 nowych miejsc pracy, otwierając dwie nowe bazy operacyjne w Warszawie oraz Wrocławiu. W tym czasie PolskiBus.com stał się również ważnym partnerem dla lokalnych dostawców i współpracowników.

PolskiBus.com oferuje bilety w cenie rozpoczynającej się od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Bilety można rezerwować wchodząc na www.polskibus.com.

Sir Brian Souter, Prezes PolskiBus.com mówi: – Jesteśmy absolutnie zachwyceni rozwojem PolskiBus.com, który od początku dążył do zaoferowania komfortowych podróży międzymiastowych w korzystnych cenach, dostępnych dla wszystkich. Możliwość przewiezienia ponad siedmiu milionów pasażerów to coś fantastycznego.

Barry Pybis, Dyrektor Generalny PolskiBus.com dodaje: – Ostatnie trzy lata to okres dynamicznego rozwoju PolskiBus.com. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ciągłego postępu oraz z zaufania jakim obdarzają nas nasi klienci, na które ciężko pracujemy i które osiągamy dzięki ciągłemu dostosowywaniu naszych usług do oczekiwań pasażerów. Jesteśmy również dumni z faktu, że do tej pory udało się nam w Polsce stworzyć ponad 600 nowych miejsc pracy i możemy współpracować z tak wieloma lokalnymi partnerami, świadczącymi usługi na najwyższym poziomie.

Kluczem do sukcesu PolskiBus.com było postawienie na wysokiej jakości obsługę klientów oraz zaoferowanie pasażerom alternatywy dla samochodów osobowych w postaci wygodnych, przyjaznych dla środowiska przejazdów autokarowych. Klienci PolskiBus.com docenili także darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne znajdujące się przy siedzeniach oraz skórzane, uchylne siedzenia. Pasażerowie również doceniają atrakcyjne ceny, które rozpoczynają się już od 1 zł + 1 zł opłaty za rezerwację.

Barry Pybis dodaje: „Utrzymanie wysokiej jakości obsługi wraz z dalszym rozwojem sieci naszych usług pozostaje głównym celem PolskiBus.com. Chciałbym równocześnie podziękować wszystkim naszym klientom za ich ogromne wsparcie, jakiego nam udzielali przez ostatnie trzy lata i nie mogę się doczekać momentu, w którym będę mógł przekazać informację o nowych ofertach dotyczących przejazdów w atrakcyjnych cenach.”

Dodatkowo z okazji 3-ich urodzin PolskiBus.com przygotował wyjątkowy konkurs fotograficzny na Facebooku, który rozpocznie się pod koniec czerwca. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie już wkrótce na www.facebook.com/PolskiBus.

Dyrektor Finansowy PolskiBus.com Przemysław Szycher dodaje: “Przez te trzy lata PolskiBus.com przewiózł ponad siedem milionów pasażerów oraz sześciokrotnie powiększył swoją flotę do 113 nowoczesnych pojazdów. W tym czasie stworzyliśmy też ponad 600 nowych miejsc pracy”.

Przemysław Szycher mówi: „Po niedawnym uruchomieniu nowej bazy operacyjnej we Wrocławiu udało nam się stworzyć 160 nowych miejsc pracy. W najbliższych czasie oczekujemy dalszego rozwoju baz operacyjnych, ulokowanych gdzieś w Polsce. Naszym głównym celem jest nakłonienie użytkowników samochodów osobowych do pozostawienia ich w domu i korzystania z wysokiej jakości transportu publicznego, ponieważ jest on bardziej przyjazny dla środowiska”.

Tymczasem w przeddzień urodzin PolskiBus.com, w Finlandii swoją działalność rozpoczyna siostrzana spółka OnniBus.com, która uruchamia nową siatkę połączeń oraz zaczyna swoją aktywność biznesową w Helsinkach.

Podobnie do PolskiBus.com, OnniBus.com będzie oferować komfortowe, międzymiastowe przewozy autokarowe. Będzie również oferować klientom możliwość podróżowania w bardzo korzystnych cenach. Bilety można nabyć na www.onnibus.com.

Fińscy pasażerowie będą podróżować na pokładach klimatyzowanych, dwupokładowych autokarów, dobrze znanych wśród pasażerów PolskiBus.com. Ceny biletów będą się zaczynać od 1 euro + 1 euro opłaty rezerwacyjnej. Pasażerowie podróżujący z OnniBus.com będą mieli dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, skórzanych, uchylnych i rozsuwanych siedzeń oraz gniazdek elektrycznych.

Highland Global Transport, spółka wchodząca w skład grupy Souter Investmenst zakupiła OnniBus.com w kwietniu 2014 przejmując większościowe udziały. Firma ogłosiła, że aktualni udziałowcy oraz menadżerowie pozostaną w firmie.

Sir Brian Souter mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia OnniBus.com do naszego portfolio globalnych marek transportowych. Wierzymy, że to fantastyczna okazja dla fińskich ekspresowych połączeń i widzimy ogromny potencjał w stworzeniu z OnniBus.com firmy, która osiągnie wiodącą pozycję na rynku”.

Pierwsza faza inwestycji w OnniBus.com spowodowała stworzenie około 60 nowych miejsc pracy w Tampere i na terenie całej Finlandii. OnniBus.com został założony w 2012 roku, przez fiński zespół menadżerów, którzy oparli budowanie nowej sieć połączeń na doświadczeniach zebranych w PolskiBus.com.

Pekka Motto, Dyrektor Generalny OnniBus.com, powiedział: – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić plany wprowadzenia nowej, krajowej sieci OnniBus.com.

Źródło: PolskiBus.com

Motto dodaje: “Ostatnie wydarzenia stanowią prawdziwy punkt zwrotny dla OnniBus.com. Z niecierpliwością czekamy na połączenie innowacyjnej fińskiej spółki, posiadającej sprawną kadrę menadżerską z wiedzą i doświadczeniem Sir Briana Soutera w dziedzinie światowego transportu. Wspólnie chcemy zbudować wspaniałą, dynamicznie rozwijającą się spółkę, skoncentrowaną na potrzebach pasażerów w zakresie transportu publicznego”.

Roger Bowker, dotychczasowy Dyrektor Generalny PolskiBus.com, który zarządzał również przedsiębiorstwami transportowymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Portugalii oraz Szwecji dołączył do Zarządu OnniBus.com. W fińskiej spółce będzie sprawował stanowisko Dyrektora Generalnego.

Bowker dodał: “Zaobserwowaliśmy, że w krajach podobnych do Polski, wprowadzenie nowych operatorów oferujących szybkie, międzymiastowe połączenia autokarowe w korzystnej cenie powoduje ożywienie transportu publicznego”.

Bilety na OnniBus.com można nabyć na www.onnibus.com a jego nowa siatka połączeń rozpocznie działanie od 1 lipca 2014.